Wykorzystuje w celach leczniczych zjawiska fizyczne w celu uśmierzenia bólu, likwidacji stanów zapalnych, pobudzenie procesów regeneracyjnych, niwelowania obrzęków. Zabiegi z zakresu fizykoterapii stosowane są przykładowo w chorobach reumatologicznych, ortopedii, neurologii.
Oferujmy zabiegi z zakresu:
- Elektroterapii (prądy interferencyjne, prądy TENS, prądy Diadynamiczne, impulsowe Traberta, galwaniczne, jonoforeza, mikroporądy)
- Terapia ultradźwiękami, fonoforeza
- Terapia skojarzona ( połączenie terapii ultradźwiękowej z elektroterapią)
- Laseroterapia
- Magnetoterapia
*Dobór zabiegów jest warunkowany analizą stanu i dysfunkcji pacjenta, należy pamiętać iż w celu uzyskania najlepszego efektu leczniczego, często łączy się zabiegi z zakresu fizykoterapii.
Są to metody, obejmujące przykładowo terapię manualną, kinezyterapię, kinesiotaping i in., które dają pozytywne efekty w niwelowaniu bólu, likwidowaniu poszczególnych dysfunkcji i przede wszystkim są w 100% bezpieczne dla Was i waszych maluszków. Rehabilitację można rozpocząć tylko wtedy, gdy ciąża przebiega w sposób prawidłowy, a lekarz prowadzący ciąże nie widzi przeciwskazań do rozpoczęcia fizjoterapii.
Jest to całokształt działań fizjoterapeutycznych podejmowanych z wykorzystaniem metod usprawniania ruchowego, indywidualnie dobranych ćwiczeń leczniczych, mające zastosowanie w dysfunkcjach i schorzeniach w obrębie narządu ruchu. Z powodzeniem wykorzystywana również u pacjentów neurologicznych (po udarze).
Jest to forma oddziaływania na układ chłonny, dzięki czemu poprawiamy jego motorykę i redukujemy obrzęki. Wskazaniami medycznymi do przeprowadzenia drenażu limfatycznego są : pierwotne oraz wtórne obrzęki limfatyczne, obrzęki żylno-limfatyczne, obrzęki pourazowe oraz pooperacyjne, pacjenci onkologiczni.
Ma na celu usunięcie napięcia oraz dysfunkcji układu mięśniowo- powięziowego, zwiększając elastyczność i ruchomość tkanki miękkiej.
Mechanizm powstawania dolegliwości bólowych w obrębie głowy wynika przede wszystkim z powstałych nieprawidłowości w układzie mięśniowo-powięziowym, zaburzonej pracy stawów odcinka szyjnego kręgosłupa i niekiedy uciśniętych struktur nerwowych. Przyczynami powstawania zaburzeń są np. stres, przebyty uraz, przewlekła i wymuszona pozycja ciała oraz zaburzenia strukturalne odcinka szyjnego kręgosłupa. W większości przypadków osoba dotknięta tego typu problemem znajdzie pomoc u fizjoterapeuty, ponieważ to właśnie terapia manualna stanowi odpowiedź na uporczywe dolegliwości.
Jest jedną z technik terapeutycznych, której głównym celem jest leczenie bólu oraz m.in dysfunkcji narządu ruchu (mięśnie, powięź, ścięgna, więzadła). Zaletą zastosowania suchego igłowania jest zmiana sposobu odczuwania bólu (efekt neurologiczny) prze pacjenta, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe oraz przyśpieszenie procesów gojenia w organizmie. Medyczna akupunktura nie jest tożsama z akupunkturą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, jest techniką medycyny zachodniej i wymaga diagnozy medycznej.
Jest to technika bazująca na różnych formach ucisku, w odpowiednich punktach tkanki mięśniowej oraz ruchów w określonych kierunkach w celu uwolnienia pacjenta od dolegliwości bólowych zarówno miejscowych jak i bólu przeniesionego, promieniującego na inną część ciała.
Na wstępie warto powiedzieć, że leczenie za pomocą terapii manualnej opracowywane jest indywidualnie, biorąc pod uwagę konkretne schorzenie (kręgosłupa, stawów obwodowych) i aktualny stan pacjenta. Jest to jedna z metod fizjoterapii, której głównym celem jest zarówno złagodzenie dolegliwości bólowych oraz poprawa stanu zdrowia pacjenta dzięki odblokowaniu stawów oraz fragmentów kręgosłupa lub zwiększenie ruchomości i płynności w stawach obwodowych. Terapia manualna jest metodą leczenia stosowaną w odwracalnych dysfunkcjach elementów tworzących aparat ruchowy człowieka (mięśnie, stawy, więzadła, kręgosłup)
Kontakt
+48 797 918 884
wozniak.patrycja14.02@gmail.com
ul. Jana Matejki 22/15
72-100 Goleniów
Odwiedź nas
© 2021 Rehabilitacja Medyczna Patrycja Woźniak Wszystkie prawa zastrzeżone